Zdě vložte informace o Vašem eshopu (adresa provozovny, kontakty atd.)

Záhlaví stránek

Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "6567"

Co je to horoskop

Horoskop je grafické zobrazení postavení planet a dalších astronomických prvků v okamžiku a místě narození člověka, pro kterého je horoskop zpracováván.
V západní astrologické tradici se pro sestavení horoskopu počítá s různými prvky:
* astrologické planety
* Zvěrokruh
* astrologické domy
* ascendent a descendent
* aspekty (vzájemné úhly mezi prvky)
* medium coeli a imum coeli
* stálice (fixní hvězdy)
* asteroidy
* citlivé (tzv. Arabské) body
* další astrologické body (lunární uzly, Černá Luna apod.)
Podmínky pro sestavení horoskopu
K sestavení přesného horoskopu události se pracuje s postavením planet na obloze v příslušném místě a v příslušném času události. Pro sestavení horoskopu je proto nezbytné znát:
1. přesné určení místa - zeměpisná šířka a zeměpisná délka místa události. V mundánní astrologii se pro výpočty horoskopů státních celků uvažuje se souřadnicemi hlavního města příslušného územního celku nezávisle na jeho poloze v rámci jeho teritoria.
2. co možná nejpřesnější určení času - pro přepočet místního času na hvězdný čas je zapotřebí znát také časový posun proti univerzálnímu času v době události. Čím přesnější časový údaj je při sestavování horoskopu k dispozici, tím přesnější horoskop lze sestavit.
Obě tyto veličiny se dosazují do rovnic pro výpočet prvků horoskopu (postavení planet v horoskopu, osy horoskopu, domy horoskopu). Není-li některý z těchto údajů znám, používá astrologie pro jejich zpětné dopočítání některé rektifikační metody. Rektifikace horoskopu se u různých astrologických směrů liší a vždy závisí na přesnosti dalších známých údajů o zkoumaném subjektu (údaje ze života a činnosti).
katalog začátek
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one