Zdě vložte informace o Vašem eshopu (adresa provozovny, kontakty atd.)

Záhlaví stránek

Co je to horoskop

Horoskop je grafické zobrazení postavení planet a dalších astronomických prvků v okamžiku a místě narození člověka, pro kterého je horoskop zpracováván.
V západní astrologické tradici se pro sestavení horoskopu počítá s různými prvky:
* astrologické planety
* Zvěrokruh
* astrologické domy
* ascendent a descendent
* aspekty (vzájemné úhly mezi prvky)
* medium coeli a imum coeli
* stálice (fixní hvězdy)
* asteroidy
* citlivé (tzv. Arabské) body
* další astrologické body (lunární uzly, Černá Luna apod.)
Podmínky pro sestavení horoskopu
K sestavení přesného horoskopu události se pracuje s postavením planet na obloze v příslušném místě a v příslušném času události. Pro sestavení horoskopu je proto nezbytné znát:
1. přesné určení místa - zeměpisná šířka a zeměpisná délka místa události. V mundánní astrologii se pro výpočty horoskopů státních celků uvažuje se souřadnicemi hlavního města příslušného územního celku nezávisle na jeho poloze v rámci jeho teritoria.
2. co možná nejpřesnější určení času - pro přepočet místního času na hvězdný čas je zapotřebí znát také časový posun proti univerzálnímu času v době události. Čím přesnější časový údaj je při sestavování horoskopu k dispozici, tím přesnější horoskop lze sestavit.
Obě tyto veličiny se dosazují do rovnic pro výpočet prvků horoskopu (postavení planet v horoskopu, osy horoskopu, domy horoskopu). Není-li některý z těchto údajů znám, používá astrologie pro jejich zpětné dopočítání některé rektifikační metody. Rektifikace horoskopu se u různých astrologických směrů liší a vždy závisí na přesnosti dalších známých údajů o zkoumaném subjektu (údaje ze života a činnosti).
katalog začátek
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one